Bezdomny mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu, policjanci uratowali bezdomnego przed wychłodzeniem. Mężczyzna, przed niskimi temperaturami, schronił się w pustostanie.

 

7 stycznia, o godz. 22.30 wpłynęło zgłoszenie od anonimowego świadka, który zauważył mężczyznę leżącego w jednym z pustostanów.

– Interweniujący policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ustalili, że przebywający tam 60-latek jest bezdomny. W pustostanie szukał schronienia przed niskimi temperaturami. Na szczęście mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Funkcjonariusze odwieźli go do ośrodka dla osób bezdomnych w miejscowości Konarzewo – Sławki – informuje asp. Magda Zarembska.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, a także będące pod wpływem alkoholu.

– Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem. Najbliższe dni i noce również mają być bardzo mroźne. Pamiętajmy, że niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie oraz nietrzeźwych długo przebywających na zewnątrz. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe i piwnice. Pomagać może każdy-reagując i dzwoniąc w takim przypadku na numer alarmowy 112 – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments