Bezdomny mężczyzna rozpalił ognisko w środku opuszczonego budynku. Chciał się ogrzać

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zostali wezwani po tym jak ktoś zauważył dym unoszący się z budynku gospodarczego (stodoły). Okazało się, że w środku ognisko rozpalił bezdomny mężczyzna.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 lutego we Mchowie (gmina Przasnysz). Strażacy interweniowali w związku z widocznym dymem wydobywającym się z drewnianego budynku.

– Po przybyciu na miejsce Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Przasnysza, strażacy zastali wydobywający się w niewielkiej ilości dym z opuszczonego drewnianego budynku gospodarczego (stodoły). Na miejscu zastali mężczyznę, który jak się okazało, w celu ogrzania się oraz przygotowania posiłku, rozpalił wewnątrz budynku niewielkie ognisko – mówi nam Łukasz Grabowski ze Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

Służby ustaliły, że mężczyzna jest bezdomny i od kilku lat zamieszkuje obiekt.

– Strażacy ugasili ognisko. Mężczyzna, który nie wymagał czynności ratunkowych został pouczony o odległościach od obiektów, jakie należy zachować przy rozpalaniu ogniska – dodaje nasz rozmówca.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments