Bez złości mamy więcej radości!

Dzisiejszymi gośćmi w Filii nr 2 byli uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci wzięły udział w warsztatach socjoterapeutycznych dotyczących emocji.

Czym są emocje, jakie są ich rodzaje i jak możemy sobie z nimi radzić to pytania, które wprowadziły uczniów w dzisiejszy temat zajęć.

Złość jako uczucie, które dotyka nas wszystkich pełniło główną rolę warsztatów. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić złość za pomocą figurki z plasteliny. Dzieci z ogromną kreatywnością podeszli do ćwiczenia. Stworzyli miecze, bomby, smutne minki, chmury i pioruny, czyli te symbole, które kojarzą się ze złością. Kolejnym elementem zajęć było przekształcenie ulepionej figurki w pozytywną emocje. W ten sposób uczniowie sami doszli do wniosków, jak można radzić sobie ze złością. Powstały serduszka, kwiatki, uśmiechnięte miny, drzewa i wiele innych przyjaznych figur. Uczniowie także przedstawili swoje mocne strony oraz rzeczy, których się boją. Dlatego z opisu podanego przez prowadzącego stworzyli stworka, który pomaga pokonać strach. Na koniec zajęć dzieci wysłuchały relaksacyjnego opowiadania pt.” Bez złości mamy więcej radości „. Ogromnymi brawami zakończyły się dzisiejsze zajęcia, uczniowie brali aktywny udział w zabawach i ćwiczeniach, doskonalili swoje umiejętności z koncentracji a także zdobyli nowe doświadczenie dotyczące radzenia sobie ze złością.

Dziękujemy klasie II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wychowawczyni pani Małgorzacie Olszewskiej.

MBP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments