Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków kierował skradzionym Seatem. W domu miał kilkadziesiąt gramów marihuany

W piątek o północy policjanci ruchu drogowego makowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej Seata, którym podróżowały 4 osoby. Okazało się, że 24-letni kierowca jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i nie posiada uprawnień do kierowania. Pojazd również figurował w bazach danych jako poszukiwany. Co więcej, mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze podczas dalszych czynności, w miejscu zamieszkania 24-latka znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany.

 

– Policjanci ustalili, że auto, którym podróżowali zostało przywłaszczone na terenie powiatu płońskiego przez 28-latkę. Kobieta podróżowała w pojeździe, lecz chcąc uniknąć odpowiedzialności próbowała  wspólnie z podróżującą z nią 22-letnią koleżanką wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Policjanci szybko to zweryfikowali i ustalili właściwe dane kobiet – informuje asp. Monika Winnik.

 

24-letni mężczyzna oraz 22-letnia kobieta zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Kobieta usłyszała już zarzut przywłaszczenia pojazdu oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości, po czym została zwolniona.

Natomiast 24-letni mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie w stanie po użyciu środków odurzających oraz kierowanie bez wymaganych uprawnień do kierowania. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments