Bez świateł i uprawnień wjechał wprost na drogę wojewódzką, a potem do rowu. Miał 3 promile

Kierowca Chryslera miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 

W miniony poniedziałek (1.05) funkcjonariusze otrzymali informację, że w miejscowości Wola Wierzbowska doszło do zdarzenia drogowego.

– Na miejscu policjanci zastali pojazd Chrysler w rowie, a przy nim siedzącego na poboczu mężczyznę. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że 47 – letni kierowca chryslera wyjechał, bez świateł, z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 617 i po chwili wjechał do rowu – informuje Magda Zarembska z KPP Ciechanów.

 

– Widząc tę sytuację świadkowie zdarzenia podbiegli, do kierowcy i pozostali przy nim aż do przyjazdu funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie trzy promile alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli policjanci ustalili, że 47 – latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje.

Mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

47 – latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Och jej nie miał uprawnień. Jak to. To sądowy zakaz nic nie powoduje? Postępowanie za naszą kasę nie ma skutku???

Dekalb
Dekalb
1 rok temu
Reply to  Anna

Czytać ze zrozumieniem nie potrafimy–jeśli nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami (NIE ZOSTAŁY MU COFNIĘTE TYLKO POSIADŁ PRAWA JAZDY) to jaki miał mieć zakaz sądowy kierowania pani roszczeniowa (nie wiadomo czego)..