Bez kasku i na podwójnym gazie. Przasnyska policja zatrzymała 53-latka

Przasnyscy policjanci podjęli interwencję wobec 53 – letniego mężczyzny, który poruszał się motorowerem bez kasku ochronnego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,23 promila alkoholu w organizmie.

 

W poniedziałek, 10 lipca uwagę funkcjonariuszy ruchu drogowego zwrócił motorowerzysta poruszający się bez kasku ochronnego.

– Policjanci podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy i natychmiast przerwali niebezpieczną jazdę zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 53 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego 1,23 promila alkoholu – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

– Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. –  Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego”- piszą funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments