Będzie więcej miejsc parkingowych w sąsiedztwie przasnyskiego targowiska!

Wszyscy wiemy, że we wtorkowe i piątkowe przedpołudnia znalezienie w okolicy targowiska miejskiego w Przasnyszu wolnego miejsca do zaparkowania graniczy z cudem. Narzekają przyjezdni, psioczą też mieszkańcy, ponieważ bywa, że zastawiane są ich bramy wjazdowe. Idzie jednak ku lepszemu.

Ulica Handlowa jest dość wąską, żwirową drogą, biegnącą od ulicy Polnej po północnej stronie targowiska miejskiego. Dotychczas jej nawierzchnia była nierówna i poszarpana koleinami. Niebawem uliczka zyska nową nawierzchnię. Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ przebudowa ulicy wiąże się z powstaniem 25 miejsc parkingowych.

– Rozbudowa ulicy Handlowej w Przasnyszu jest inwestycją miejską, która swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji deszczowej z przykanalikami i wpustami ulicznymi, nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego, chodniki, zjazdy z betonowej kostki brukowej, 25 miejsc parkingowych oraz urządzenie terenów zieleni – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

Przewidywany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2019 r. Wartość inwestycji wynosi 442 tys. zł brutto i jest finansowana ze środków własnych miasta Przasnysz. Po zrealizowaniu inwestycji, ulica Handlowa uzyska bezpośrednie połączenie z parkingiem na ulicy Gdańskiej, co poprawi warunki komunikacyjne.

Inwestycja z pewnością nie rozwiąże wszystkich problemów pojawiających się w tej okolicy, ale jest to krok we właściwym kierunku.

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments