Będzie rządowe wsparcie dla handlujących kwiatami.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał dziś informację, że handlowcy, którzy ucierpieli na skutek wczorajszej decyzji o zamknięciu cmentarzy, nie pozostaną bez wsparcia.

 

– Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię – poinformował premier.

 

Przypomnijmy, że o wsparciu przasnyskich handlujących poinformował też burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Podjąłem decyzję o renegocjacji umów dzierżawy i ich proporcjonalnego rozliczenia z osobami handlującymi kwiatami i zniczami. Zachęcam do kupowania mimo zamknięcia cmentarzy kwiatów i zniczy. Choć dziś jest ich garstka. Moją decyzją wprowadzam możliwość wydłużenia umów dzierżawy celem kontynuowania sprzedaży po uchyleniu zakazu – stwierdził burmistrz.

 

ren


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
6 miesięcy temu

Było dać informacje przynajmniej 3 dni przed planowanym zamknięciem cmentarzy to nie trzeba by było teraz kombinować jak pomóc handlarzom i pisać projekty na dofinansowania i wywalać kasę… Ten rząd jest jakiś upośledzony

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Mati

No jest. I co im zrobisz?