Będzie nowy Park w Przasnyszu? Miasto ubiega się o dofinansowanie

Miasto Przasnysz złożyło dziś wniosek o dofinansowanie zadania w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021″ pn. Utworzenie Parku im. Stefana Cieleckiego ps. „ORLIK”.

 

Całkowity koszt zadania wynosi blisko 200 tys zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego może maksymalnie wynieść 50%. Jeśli wniosek uzyska dofinansowanie, prace rozpoczną się w czerwcu i potrwają do połowy listopada.

 

– Utworzenie Parku na terenach zielonych od tężni miejskiej do powstającego deptaka na ul. Baranowskiej wynika z przebadanych potrzeb i sugestii mieszkańców. Zostało wpisane także do Planu Rozwoju Lokalnego – informuje Miasto.

Wniosek obejmuje nasadzenia wielu różnorodnych drzew (głogów, platanów, klonów, dębów, jesionów, lip itd.) i krzewów (cisów, berberysów, rododendronów itd.). Miasto ponadto chce stworzenia dojścia do placu kalisteniki, postawienia ławek i objęcia terenu monitoringiem miejskim.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
3 lat temu

Czyli trzeba ich najpierw opieprzyć, żeby działali. Brawo za wczorajszy artykuł o Baranowskiej, Jak widać zmotywował włodarzy!

Mix
Mix
3 lat temu
Reply to  Karolina

Dziwny zbieg okoliczności 🙂 Pamiętajmy, to tylko wniosek o dofinansowanie, urzędy piszą ich dziesiątki. Będzie można gratulować jak dostaną finansowanie.

Kasia
Kasia
3 lat temu
Reply to  Karolina

Jaka tężnia taki park śmiechu warte

Marcin
Marcin
3 lat temu
Reply to  Kasia

Jacy ludzie taki Przasnysz.

Que
Que
3 lat temu
Reply to  Karolina

Jasne, wczoraj artykuł, a dziś złożony wniosek. Wiesz ile się pisze taki wniosek? Musi być jakiś projekt, wycena i tak dalej. Durny naród.

Karolina
Karolina
3 lat temu
Reply to  Que

Myslisz, że burmistrz by o tym nie wspomniał przy wycince drzew ? Pomyśl.

Xardas
Xardas
3 lat temu

Ocieplamy wizerunek, co ?

maxx
maxx
3 lat temu

Teraz można napisać we wniosku, że w okolicy brakuje drzew 😀

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lat temu

Tężnia to kompletnie nieudana inwestycja … Za tyle pieniędzy można byłoby zrobić coś innego …

Kazio
Kazio
3 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Tak, tylko to wymaga myślenia

maxx
maxx
3 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Bierzemy na to, na co dają. W przyszłej perspektywie może będzie kasa na metro 😛

Kazio
Kazio
3 lat temu
Reply to  maxx

Przecież nic nie dają,to nasze pieniądze, tylko przychodzą okrężną drogą przez x pośredników/każdy oczywiście coś chapnie/, Ile naprawdę kosztują te rośliny?,a nam termin- zadanie nie potrzebne. Tylko patrzeć, jak za nas jeszcze kredyt wezmą, bo okaże się, że jak zwykle nie starcza.

maxx
maxx
3 lat temu
Reply to  Kazio

No tak ale nie można sobie wziąć tak po prostu na cokolwiek tylko jest zaplanowane jak w 5 latkach za komuny, że w tej siedmiolatce wspieramy takie działania a w innej inne.

Obywatel
Obywatel
3 lat temu

Najpierw wycina się stare zabytkowe drzewa po to żeby posadzić nowe. Brawo.

Kazio
Kazio
3 lat temu
Reply to  Obywatel

Żeby tylko posadzili, bo będą pewnie organizować tzw. zadanie, płacić za projekt, a w zasadzie to najpierw powinni posadzić i zabezpieczyć nowe drzewka, a później wyciąć stare