Będzie nowy Park w Przasnyszu? Miasto ubiega się o dofinansowanie

Miasto Przasnysz złożyło dziś wniosek o dofinansowanie zadania w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021″ pn. Utworzenie Parku im. Stefana Cieleckiego ps. “ORLIK”.

 

Całkowity koszt zadania wynosi blisko 200 tys zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego może maksymalnie wynieść 50%. Jeśli wniosek uzyska dofinansowanie, prace rozpoczną się w czerwcu i potrwają do połowy listopada.

 

– Utworzenie Parku na terenach zielonych od tężni miejskiej do powstającego deptaka na ul. Baranowskiej wynika z przebadanych potrzeb i sugestii mieszkańców. Zostało wpisane także do Planu Rozwoju Lokalnego – informuje Miasto.

Wniosek obejmuje nasadzenia wielu różnorodnych drzew (głogów, platanów, klonów, dębów, jesionów, lip itd.) i krzewów (cisów, berberysów, rododendronów itd.). Miasto ponadto chce stworzenia dojścia do placu kalisteniki, postawienia ławek i objęcia terenu monitoringiem miejskim.


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
19 dni temu

Czyli trzeba ich najpierw opieprzyć, żeby działali. Brawo za wczorajszy artykuł o Baranowskiej, Jak widać zmotywował włodarzy!

Mix
Mix
19 dni temu
odpowiada  Karolina

Dziwny zbieg okoliczności 🙂 Pamiętajmy, to tylko wniosek o dofinansowanie, urzędy piszą ich dziesiątki. Będzie można gratulować jak dostaną finansowanie.

Kasia
Kasia
19 dni temu
odpowiada  Karolina

Jaka tężnia taki park śmiechu warte

Marcin
Marcin
19 dni temu
odpowiada  Kasia

Jacy ludzie taki Przasnysz.

Que
Que
19 dni temu
odpowiada  Karolina

Jasne, wczoraj artykuł, a dziś złożony wniosek. Wiesz ile się pisze taki wniosek? Musi być jakiś projekt, wycena i tak dalej. Durny naród.

Karolina
Karolina
19 dni temu
odpowiada  Que

Myslisz, że burmistrz by o tym nie wspomniał przy wycince drzew ? Pomyśl.

Xardas
Xardas
19 dni temu

Ocieplamy wizerunek, co ?

maxx
maxx
19 dni temu

Teraz można napisać we wniosku, że w okolicy brakuje drzew 😀

Mieszkanka
Mieszkanka
19 dni temu

Tężnia to kompletnie nieudana inwestycja … Za tyle pieniędzy można byłoby zrobić coś innego …

Kazio
Kazio
19 dni temu
odpowiada  Mieszkanka

Tak, tylko to wymaga myślenia

maxx
maxx
19 dni temu
odpowiada  Mieszkanka

Bierzemy na to, na co dają. W przyszłej perspektywie może będzie kasa na metro 😛

Kazio
Kazio
18 dni temu
odpowiada  maxx

Przecież nic nie dają,to nasze pieniądze, tylko przychodzą okrężną drogą przez x pośredników/każdy oczywiście coś chapnie/, Ile naprawdę kosztują te rośliny?,a nam termin- zadanie nie potrzebne. Tylko patrzeć, jak za nas jeszcze kredyt wezmą, bo okaże się, że jak zwykle nie starcza.

maxx
maxx
18 dni temu
odpowiada  Kazio

No tak ale nie można sobie wziąć tak po prostu na cokolwiek tylko jest zaplanowane jak w 5 latkach za komuny, że w tej siedmiolatce wspieramy takie działania a w innej inne.

Obywatel
Obywatel
18 dni temu

Najpierw wycina się stare zabytkowe drzewa po to żeby posadzić nowe. Brawo.

Kazio
Kazio
18 dni temu
odpowiada  Obywatel

Żeby tylko posadzili, bo będą pewnie organizować tzw. zadanie, płacić za projekt, a w zasadzie to najpierw powinni posadzić i zabezpieczyć nowe drzewka, a później wyciąć stare