Baza łóżkowa dla pacjentów z Covid-19 w województwie mazowieckim zmniejsza się

Mazowiecki Urząd Wojewódzki informuje, że poprawia się sytuacja związana z Covid-19. Liczba zakażeń SARS-CoV-2 na terenie województwa zmniejsza się.

 

– Mazowiecki Urząd Wojewódzki na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną na Mazowszu i dostosowuje liczbę łóżek do aktualnych potrzeb. W związku z zaobserwowaną w ostatnich tygodniach zmniejszającą się liczbą zakażeń wirusem SARS – CoV – 2 na terenie województwa mazowieckiego oraz hospitalizacji z powodu Covid-19, baza łóżkowa dla pacjentów z Covid-19 zmniejszyła się o ponad 400 łóżek (II poziom zabezpieczenia w walce z COVID – 19) – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Jak zapewnia biuro prasowe decyzje ministra wydawane są: ostrożnie, stopniowo i po przeanalizowaniu sytuacji w poszczególnych regionach województwa oraz w porozumieniu z osobami zarządzającymi szpitalami, jak również w wyniku konsultacji z MOW NFZ oraz organami założycielskimi szpitali.

 

Obecnie przygotowanych jest 3 591 łóżek dla pacjentów z Covid-19, w tym 378 miejsc respiratorowych, z czego zajęte są 2 262 łóżka, w tym 270 miejsc respiratorowych.

– Należy podkreślić, że zgodnie z przepisami prawa, szpital nie może odmówić przyjęcia pacjenta w stanie zagrożenia jego życia – czytamy.

Urząd dodaje, że nadal pozostają aktywne wszystkie szpitale tymczasowe (w województwie mazowiecki jest ich 8, najbliższy w Ostrołęce ma 88 łóżek dla pacjentów z Covid-19), z których aktualnie żaden nie ma pełnego obłożenia chorymi i to one powinny przejąć ciężar leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Stopniowe zmniejszanie liczby łóżek covidowych w pozostałych szpitalach pozwoli na przywracanie ich wcześniejszej działalności leczniczej.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments