Basen w Chorzelach będzie służył żołnierzom. Nie tylko z Przasnysza

Basen w Chorzelach jest nierentowny, a powiat do jego funkcjonowania dokłada znaczne sumy. W przedpandemicznym 2019 roku funkcjonowanie pływalni pochłonęło ponad 1 mln zł, a wpływy z biletów i od gmin stanowiły mniej niż połowę tej sumy. Nadzieję na poprawę rentowności basenu daje umowa z 22. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Olsztynie.

 

Tylko w 2019 r. powiat dopłacił do funkcjonowania Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach 634 290 zł. Potem było tylko gorzej, ponieważ sytuacja podczas pandemii i długich przestojów nie dawała nadziei na poprawę.

Na marginesie, na tle współfinansowania kosztów utrzymania basenu doszło do nieporozumień pomiędzy władzami gminy Chorzele i powiatu, które znalazły swój finał w sądzie. Proces o pieniądze dalej się toczy, najbliższa rozprawa odbędzie się 14 marca 2022 r.

 

Trudno się dziwić, że powiat szuka oszczędności

W ubiegłym roku dobiegła końca umowa z dotychczasowym operatorem pływalni, który został wyłoniony jeszcze przez poprzednie władze powiatu. W celu ograniczenia kosztów starostwo postanowiło powierzyć zarządzanie basenem jednej ze swych podległych placówek.

Od 01.09.2021 r. pływalnia jest w trwałym zarządzie Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach. Termin ten zbiegł się z wprowadzeniem nowych – wyższych cen na bilety. Bilet normalny kosztuje 20 zł, bilet szkolny, studencki i emerycki — połowę tej sumy.

W związku z drastycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej dodatkowe pieniądze stają się koniecznością, bo każda strata basenu obciąża zadłużoną kasę starostwa. Szczęśliwie udało się nawiązać współpracę z wojskiem, co powinno poprawić finansowy bilans funkcjonowania pływalni.

 

– Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych Kompleks Chorzele zawarło umowę z 22. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Olsztynie na udostępnianie pływalni żołnierzom 8. Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu, 18. Batalionu Rozpoznawczego w Przasnyszu oraz 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu w celu prowadzenia zajęć WF. Jesteśmy dumni, że Nasi Żołnierze będą u nas regularnie trenować, pierwsza wizyta już za nami — informuje chorzelski basen, zapraszając jednocześnie do współpracy wszystkie służby mundurowe, podmioty państwowe i prywatne.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
3 miesięcy temu

Basen powinien być w Przasnyszu dużo ludzi jeździ do Ciechanowa

gościu
gościu
3 miesięcy temu
Reply to  Alina

Dlaczego jeżdżą do Ciechanowa a nie do Chorzel ? Czyżby było „poniżej godności ” jechać do miasteczka w swoim powiecie ? Jeśli wolicie dofinansowywać starostwo w Ciechanowie to nie narzekajcie ,że starostwo w Przasnyszu dokłada do utrzymania basenu w Chorzelach .Jest coś takiego co nazywa się „lokalny patriotyzm ” ,ale pewnie to obce zjawisko dla co niektórych mieszkańców Przasnysza.

Ait
Ait
3 miesięcy temu
Reply to  gościu

Na wiochach takich obiektów się nie buduje.

Bezradny
Bezradny
3 miesięcy temu
Reply to  Ait

Dlatego basen powstał w Chorzelach a nie w Przasnyszu

Ait
Ait
3 miesięcy temu
Reply to  Bezradny

Buduj seoje ego 😂😂😂😂

Jerry
Jerry
3 miesięcy temu
Reply to  Bezradny

Bo Przasnysz to taka sama wiocha tylko więcej wieśniaków tam mieszka

Ait
Ait
3 miesięcy temu
Reply to  Jerry

Najważniejsze, że taki burak jak ty tu nie mieszka

NFS.
NFS.
3 miesięcy temu
Reply to  Bezradny

Hahaha dobre . Właśnie na wiocha się nie buduje takich obiektów haha.pozdro Chorzele

Namid
Namid
3 miesięcy temu
Reply to  gościu

Może dlatego jeżdżą do Ciechanowa bo chociaż coś się tam dzieje, przy okazji wyjazdu na basen jedzie się do kina, na zakupy, na słynnego „maka” żeby dzieci zjadły. A w Chorzelach ? Jedziesz na basen 20 zł za godzinę do tego w „miasteczku” nic więcej nie ma. Usytuowanie tego basenu jest jedna wielka porażka. Osobiście tez wole jechać do Ciechanowa na basen, niz do tej dziury w której nic nie ma

NFS.
NFS.
3 miesięcy temu
Reply to  Namid

To prawda, ale w wakacje rusza budowa KFC na terenie koło ronda. Pozdro

Tadek
Tadek
3 miesięcy temu
Reply to  gościu

Lokalny patriotyzm ograniczam do swojego miasta Przasnysz, a władze powiatu go na taczkach można powywozic.

Basia z Chorzel
Basia z Chorzel
3 miesięcy temu
Reply to  gościu

Dlaczego nie do Chorzel?? odpowiedz jest bardzo prosta wystarczy wejść do obiektu aby poczuć woń moczu im bliżej basenu tym aromat jest intensywniejszy

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu
Reply to  Alina

Nie widzę różnicy, podejrzewam że basen miał by takie same problemy jak nie większe.Przasnysz to dziura taka sama jak Chorzele tyle że w Chorzelach troszkę czyściej i schludniej.

Edek
Edek
3 miesięcy temu

Szkoda gadać.

Wpz
Wpz
3 miesięcy temu

Cena godziny w Ciechanowie to 7 zł normalny,dziecka do 3 lat Pani nie liczy. Natomisat w chorzelach 20 zł, dziecko 10 zł gdyby za cena szła jakość było by zrozumiałe natomiast według mnie Ciechanów jest lepszy o niebo może tylko jest chłodniej.

Pola
Pola
3 miesięcy temu
Reply to  Wpz

Tylko chłodniej? To ja dziękuję, zaoszczędzić 5 zł i zachorować z zimna w Ciechanowie.

Kkk
Kkk
3 miesięcy temu

To tak trochę dziwne jak żołnierz to raczej do jeziora lub rzeki a na nie basen bo co bo on ma chronić ten niby Kraj to w basenie to będzie ciężko na wojnie

Krystian
Krystian
3 miesięcy temu

Ja mam ochotę popływać na basenie 1 godzinę, w Chorzelach jest to nie możliwe….jeden z największych absurdów…można pływać ale trzeba wykupić dwie godziny….nie rozumiem tej polityki skoro mi wystarczy jedna godzina…

Mertis
Mertis
3 miesięcy temu

No tak, wybudowali basen w wypiździałym miejscu i teraz wielki ból du** żałosne. Nie wiem chyba dla krów ten basen w tych Chorzelach bo więcej bydła niż ludzi 😀 najwazniejsze ze przasnysz ma lodowisko, c*uj z basenem 😀

Vic
Vic
3 miesięcy temu

O tym, że basen bedzie nierentowny mogli myśleć przed budową. Dobrze, że nie pobudowali stoku narciarskiego bo by trzeba było śnieg dowozić z Podhal. To by dopiero było dopiero nierentowne.

Nie Prawda
Nie Prawda
3 miesięcy temu

Docelowo mial byc w Przasnyszu, jak mam korzystac z zimnej wody w chorzelach to wole jechac te same km i miec cieplejsza wode w Ciechanowie, oczywiste to bylo ze jak dojdzie do budowy w Chorzelach basenu, to duzo ludzi nie bedzie.