Barwny korowód przeszedł ulicami Krzynowłogi Małej [FOTO]

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzynowłodze Małej przywitała długo wyczekiwaną wiosnę z dziećmi i seniorami.

 

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klasy I SP w Krzynowłodze Małej oraz seniorzy z Klubu Seniora+. Był to dzień pełen wrażeń.

Najpierw dzieci wraz z wychowawcą odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczna w Krzynowłodze Małej, gdzie odbyła się lekcja. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w bibliotece, czytane były wiersze, odgadywane zagadki oraz toczone rozmowy na temat wiosny i tradycji „topienia marzanny”. Potem wszyscy udali się do Klubu Seniora, aby wspólnie wykonać tam kukłę.

 

– Prace nad kukłą przebiegały sprawnie a dzieciaki miały przy tym wiele frajdy. Z gotową kukłą przemaszerowaliśmy w barwnym korowodzie ulicami Krzynowłogi Małej. Była gitara, śpiew, radość, wiele barwnych kwiatów we włosach i dużo zabawy. Następnie wróciliśmy do Klubu Seniora na pyszne kiełbaski które wspólnie piekliśmy na wcześniej przygotowanym przez seniorów ognisku. Poza tym był słodki poczęstunek wiele serdeczności i radości ze wspólnie spędzonego czasu.  Uczniowie stwierdzili, że tak można witać wiosnę każdego dnia – informuje GBP w Krzynowłodze Małej.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
8 miesięcy temu

Widziałam I przypomniałam sobie jak w dzieciństwie topilismy marzannę Myślałam że to już zapomniana tradycja A tu taka miła niespodzianka

Witek
Witek
8 miesięcy temu

Zapomniałem że to pierwszy dzień wiosny dopiero jak zobaczyłem piękną kukłę dzieciaki I przemiłe Panie seniorki przypomialo mi się