Bartłomiej Kiersikowski drugi w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata

W dniu 12.03.2015r. w COS Spała został rozegrany turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w trójboju siłowym juniorów do lat 18, które odbędą się w czerwcu w Finlandii.

W turnieju kwalifikacyjnym udział wziął będący w kadrze narodowej zawodnik LKS GROM Przasnysz Bartłomiej Kiersikowski, który w swej kategorii  w wagowej 66kg z łącznym wynikiem 410kg (przysiad 140kg, wyciskanie leżąc 90kg, martwy ciąg 180kg) zajął drugie miejsce i tym samym zapewnił sobie prawo reprezentowania Polski w mistrzostwach świata.

Jak ocenia trener zawodnika Cezary Pykała stać go na o wiele lepszy wynik, który z pewnością osiągnąłby jego podopieczny, gdyby nie musiał zbijać 7kg nadwagi przed zawodami, co bardzo mocno go osłabiło. Trener bardzo wierzy w sukces Bartka w mistrzostwach, gdyż wyniki jakie uzyskuje na treningach w granicach 450kg mogą zapewnić medal mistrzostw świata. Korzystając z okazji zarząd LKS GROM Przasnysz składa serdeczne podziękowania firmie PetroPower, Pani Jolancie Święch i Janowi Kocięckiemu, Jolancie i Pawłowi Kaczorek, Kazimierzowi Formela, Mariuszowi Cichowskiemu, Burmistrzowi Przasnysza Waldemarowi Trochimiukowi oraz dyrektorowi OSiR Przasnysz Krzysztofowi Szczepańskiemu.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments