Barbara Wachowicz w Bogatem

Pierwsza odsłona roku Henryka Sienkiewicza w gminie Przasnysz nastąpiła 17 czerwca. Tego dnia z lokalną społecznością spotkała się Barbara Wachowicz — pisarka, dziennikarka, autorka wielu biografii wybitnych polskich twórców. W spotkaniu wzięła udział młodzież ze szkół z gmin: Przasnysz, Płoniawy-Bramura i Krasne oraz miasta Przasnysz, a także mieszkańcy Przasnysza i Makowa Maz. 

Wizyta tak znakomitego gościa otworzyła cały cykl imprez i zabaw w gminie Przasnysz, które przybliżą nam postać wielkiego polskiego literata. Mało który samorząd naszego powiatu przywiązuje taką wagę do Roku Sienkiewiczowskiego, jak właśnie mieszkańcy przasnyskiej gminy wiejskiej. Stąd już dużo wcześniej wójt Grażyna Wróblewska nawiązała współpracę z Mazowieckim Instytutem Kultury, dzięki czemu możemy cieszyć się z tak bogatego programu obchodów.

Zaproszona do Bogatego Barbara Wachowicz zaprezentowała bardzo ciekawą gawędę na temat Henryka Sienkiewicza. Dzięki temu liczne grono  mogło poznać polskiego noblistę z zupełnie innej strony niż tej, którą znamy ze szkół. Dowiedzieliśmy się wielu szczegółów z bogatego życia Sienkiewicza, poznaliśmy lepiej także samą panią Barbarę, która przepięknie potrafi opowiadać o naszych sławnych krajanach.

Barbara Wachowicz jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także Studium Historii i Teorii Filmu w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej. W swojej karierze napisała książki o życiu, twórczości, miłościach i tajemnicach wielkich Polaków: Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Kościuszki, a także o najwybitniejszych postaciach polskiego harcerstwa. Jest też autorką scenariuszy filmowych i telewizyjnych, audycji radiowych, wystaw, widowisk scenicznych.

W Bogatem pani Barbara pokazała cały swój kunszt literacki i publicystyczny. Z dużą swadą opowiadała o samym Sienkiewiczu, o jego związkach z innymi sławnymi Polakami, podróżach za ocean czy otrzymanej Nagrodzie Nobla. Wszystko to sprawiło, że Sienkiewicz stał się nam o wiele bliższy niż jeszcze dzień wcześniej.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments