Bal karnawałowy w Mchowie

Ach, co to był za bal… W ostatnią sobotę karnawału przedstawiciele wielu środowisk wiejskich zorganizowali w Mchowie najprawdziwszy bal maskowy. Zabawa była adresowana dla wszystkich: najpierw dla najmłodszych pokoleń, a następnie dla osób dorosłych. Bal, który współorganizowała OSP w Mchowie, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Publiczna Szkoła Podstawowa i mieszkańcy wsi, był dobrą okazją do aktywizacji lokalnej społeczności i przypomnienia jej o dawnych zwyczajach.

Najpierw na parkiecie zaroiło się od postaci z bajek – księżniczek i wróżek. Pierwsza część spotkania karnawałowego, przeznaczona dla dzieci, stała pod znakiem zabaw i konkursów, przy których bawili się tak młodzi uczestnicy, jak i ich opiekunowie. Natomiast wieczorem, punktualnie o godzinie 20.00, rozpoczął się tradycyjnym polonezem bal dla osób dorosłych. Otworzyli go wspólnie: dyrektor szkoły im. Jana Pawła II w Mchowie Halina Sokołowska, radna Gminy Przasnysz Teresa Kuligowska, sołtys wsi Mchowo Wiesław Motacki, a także prezes OSP w Mchowie Jarosław Tadrzak. Gromkimi brawami przywitano wyjątkowego gościa, jakim była Grażyna Wróblewska, wójt Gminy Przasnysz.

Uroczystość okazała się wyjątkowo udana, dlatego jej uczestnicy obiecali sobie powtórzenie takiego spotkania za rok, tuż przed końcem karnawału.


Urząd Gminy Przasnysz


Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.