Bajkowa Przychodnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

Wraz z nowym rokiem Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu ruszyła z nowym programem zajęć. Dziś w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Bajkowa przychodnia”, w których uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

Zajęcia rozpoczęły się od zagadek, które były wstępem do rozmowy o udzielaniu pierwszej pomocy. Dzieci przypomniały sobie numer alarmowy 112, a następnie wysłuchały opowiadania ,,Telefony alarmowe’’ Beaty Ostrowickiej z książki ,,Bajkoterapia, czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych’’.

Nie zabrakło rozmów na temat pomagania innym, udzielania pomocy nie tylko w trudnych sytuacjach. Dzieci doskonale wiedziały, aby każdego dnia pomagać rodzicom, dziadkom czy koleżankom w zwykłych codziennych sytuacjach. Podsumowaniem zajęć była Bajkowa Przychodnia, w której panie lekarki – bibliotekarki w formie zabawy badały dzieciom wzrok, słuch i wymowę. Każde dziecko otrzymało indywidualnie dobraną receptę i zalecenia czytelnicze.

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments