„Babciu, potrąciłam kobietę w ciąży, potrzebuję pieniędzy”- dwie seniorki uwierzyły oszustce i straciły prawie 60 tysięcy złotych

Pomimo wielu ostrzeżeń wciąż nie brakuje osób, które przez zbytnią ufność i pod wpływem emocji tracą swoje oszczędności. Do kolejnego oszustwa „na wnuczka” doszło na terenie powiatu ostrołęckiego. Dwie siedemdziesięciolatki straciły prawie 60 tysięcy złotych.

 

Zdarzenie miało swój początek około godziny 19.00. Wtedy do 75 – letniej seniorki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej wnuczkę. Rozmowę zaczęła od słów „babciu, potrąciłam kobietę w ciąży – potrzebuje pieniędzy”. Dodała, że potrącona kobieta poroniła i walczy o życie w szpitalu. Przekazała także seniorce informację, że pilnie potrzebuje pieniędzy, aby nie trafić za spowodowanie wypadku do aresztu – informuje Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Starsza pani powiedziała, że ma tylko 27 tysięcy, ale zadzwoni z drugiego telefonu do swojej siostry i poprosi ją, aby również pomogła finansowo w takiej sytuacji.

 

– Fałszywa wnuczka cały czas chciała być na linii twierdząc, że nie może się rozłączyć, ponieważ jest zatrzymana i przysługuje jej tylko jedno połączenie – relacjonuje rzecznik.

Niestety 75 – letnia ostrołęczanka oraz jej 78 – siostra z terenu powiatu ostrołęckiego poruszone całą sytuacją uwierzyły w historię przedstawioną im przez fałszywą wnuczkę i przekazały osobie podającej się za adwokata wnuczki łączną kwotę 58 tys. złotych.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

No i gdzie jest minister Zero i jego przyboczni? Chyba jest okazja żeby się wykazać…

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

Zaczęła się kampania kto ma większe (kochones) ich takie „pierdoly” nie interesują.Niech Naród sam się wykończy.

Wojtuś
Wojtuś
2 miesięcy temu

A może dla tych naiwnych ludzi podam tutaj nr konta i niech wpłacają. Ludzie ogarnijcie się przecież tyle o tym się mówi w mediach i portalach – nawet w TVP rządowej. Nie słuchajcie tylko o 13,14 o babcinym ale skupcie uwagę na sposobach oszustów wyłudzających kasę 🤔🤔🤔

Mama
Mama
2 miesięcy temu

Ja zgłosiłam podobną sprawę na policję, telefon od rzekomej córki, która miała wypadek i t d.Otrzymałam z policji pismo, że brak znamion czynu zabronionego,może powinnam dać im pieniądze to by się zajęli