Aż 73 pojazdy na starcie Rajdu Polskie Safari w Przasnyszu.

Organizatorzy 38. Rajdu Polskie Safari, który odbędzie się w powiecie przasnyskim, opublikowali listy zgłoszeń do 6. rundy Mistrzostw FIA CEZ, 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 3. rundy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, 5. i 6. rundy Mistrzostw Czech, oraz 3. rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Na połączonej liście mistrzostw FIA CEZ, RMPST, CR i RPPST znajduje się 28 załóg. Najwyższy numer startowy otrzymali Miroslav Zapletal i Bartosz Momot (F150 Evo). Czech jest utytułowanym kierowcą, regularnie startuje w najpoważniejszych imprezach światowych. W tym sezonie rywalizuje w Pucharze Świata FIA z Kubą Przygońskim (Automobilklub Polski), w klasyfikacji mistrzostw Polski jest obecnie na trzecim miejscu.

„Dwójkę” otrzymali aktualni liderzy klasyfikacji RMPST, Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska (Mini All4Racing), a „trójkę” – inna nasza „eksportowa” załoga Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Toyota Hilux).

Barw Automobilklubu Polski bronić będą: Tomasz Piec (Toyota Land Cruiser) – lider mistrzostw Polski w grupie T2, Rebeka Jankowska i Grzegorz Jankowski (Mitsubishi Pajero), Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak (Toyota Land Cruiser) oraz pilotująca Krzysztofa Bieguna – Aleksandra Kujawa (Mitsubishi Pajero).

Na liście jest także kierowca ze Słowacji – Juraj Urlich. Najwięcej na trasie pojawi się modeli samochodów Toyota i Mitsubishi.

Z załóg UTV najwyższy numer (124) otrzymali Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can Am Maverick X3).

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych (26 pojazdów) najwyższy numer startowy – 201 otrzymali Janusz Ellert i Tomasz Kwaśniewski (Toyota Land Cruiser). Kolejne miejsca w tabeli zgłoszeń zajmują: Michał Goleniewski i Marcin Michalski (SAM MRT 09 BMW Sport), Danne Carsten z Niemiec i Radosław Bomba (Toyota FJ Cruiser), Tomasz Gołka i Błażej Górka (Jeep Wrangler) oraz Ewa Seroczyńska i Grzegorz Komar (Mitsubishi Montero).

Krzysztof Wicentowicz (Automobilklub Polski) i Bartłomiej Boba (Automobilklub Krakowski) – liderzy w Dacia Duster Elf Cup otrzymali numer „9”, a kolejna pucharowa załoga DDEC – Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek (A. Polski) – „10”. W sumie zgłoszonych jest dziewięć Dacii.

Wśród czterech pojazdów Grupy S3/UTV T przewodzą Dariusz Szor i Andrzej Wieczorek z numerem „224”.

W 3. rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja z numerem 1 pojedzie Marcin Miśniakiewicz (KTM EXC-F 450), z „dwójką” – Tomasz Dąbrowski (KTM EXC EFI 350 EXC-F), a z „trójką” – Jacek Bartoszek (KTM EXC-F 350). Na liście znajduje się 19 kierowców reprezentujących Polskę, Niemcy i Czechy.

Lista zgłoszeń RMPST

Lista zgłoszeń RPPST

Lista zgłoszeń PPRB

Źródło rajdsafari
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments