Awanse i wyróżnienia dla strażaków z powiatu przasnyskiego

Delegacja strażaków z PSP w Przasnyszu i OSP w Lesznie wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.bryg. Waldemarem Białczakiem wzięła udział w Dniu Strażaka garnizonu mazowieckiego w Warszawie.

 

W piątek, 24 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka województwa mazowieckiego. Wraz ze strażakami i pracownikami cywilnymi udział w nich wziął sekretarz stanu w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz oraz zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frysztak.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5 Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy wręczono zasłużonym nagrody, awanse, wyróżnienia oraz różnego typu odznaczenia, będące wyrazem uznania i podziękowania za ich służbę i pracę.

W uroczystościach udział wziął także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.bryg. Waldemar Białczak, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – asp.sztab. w st. spocz. Bogdan Rzepczyński wraz z pocztami sztandarowymi PSP i OSP z Leszna.

Na stopień mł.bryg. awansowano st.kpt Michała Wiśniewskiego, a na stopień st.kpt. mianowano kpt. Karola Jonczyńskiego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również druh Zdzisław Granoszek i Mieczyslaw Jachimowski, którzy otrzymali Odznakę Świętego Floriana za zasługi dla społeczności lokalnej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments