Awans drużyn z Chorzel w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Drużyny sztafetowe z chorzelskiej „Dwójki” walczyły w Ostrołęce i Komornicy o miano najlepszych. Sztafeta klas VII – VIII zdobyła III miejsce podczas XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 

Trzy drużyny sztafetowe z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach walczyły na stadionie miejskim w Ostrołęce o awans do Mistrzostw Mazowsza w sztafetowych biegach przełajowych na etapie międzypowiatowym.

– W każdej kategorii wiekowej startowało po 10 drużyn.  Dziewczęta z klas V-VI  zdobyły I miejsce, a dziewczęta klas VII-VIII miejsce II. Tym samym obie drużyny wywalczyły prawo startu w finałach wojewódzkich. Sztafeta chłopców po zaciętej walce o podium zakończyła bieg na miejscu IV- relacjonuje Iwona Rogowska, Gminny Koordynator Sportu.

W czwartek, 19 października w Komornicy rozegrano XXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

– Poziom sportowy drużyn startujących w zawodach był bardzo wysoki. W każdej kategorii wiekowej rywalizowało po 16 sztafet. Nasze dziewczęta walczyły na wszystkich zmianach, dając z siebie wszystko. Sztafeta klas VII-VIII zdobyła  III miejsce, to największy sukces dziewcząt w tej dyscyplinie sportu w naszej gminie. Sztafeta dziewcząt młodszych ukończyła bieg na bardzo dobrym VIII miejscu – dodaje Iwona Rogowska.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments