Atak nożownika w szkole w Kadzidle. Trzy osoby ranne, zatrzymany uczeń IV klasy

W środę około południa w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle doszło do ataku nożownika. Policja zatrzymała sprawcę po obławie. Rannych zostało troje uczniów.

 

Do ataku nożem doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle około godziny 12.00 w trakcie lekcji. Agresorem był 18 – letni uczeń tej szkoły, zaś ofiarami troje innych uczniów. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy z OSP Kadzidło. – Poszkodowani trafili do szpitala – przekazał kom. Żerański.

Agresor miał zaatakować w klasie – ranił w brzuch dziewczynę i chłopaka w szyję. Dodatkowo, już poza szkołą, nastolatek zranił trzecią osobę. Po wszystkim uciekł.

Za atakującym rozpoczęła się obława z udziałem psa tropiącego. Przed godziną 14:00 funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. W szkole pracują służby, które ustalają okoliczności zdarzenia. Pozostałe dzieci są pod opieką psychologa.

– Siedzieliśmy w sali z inną klasą, bo to były łączone zajęcia, było nas około 20 osób – powiedział Polsat News świadek zdarzenia. W pewnym momencie jeden z uczniów, którego znałem tylko z widzenia, poszedł do łazienki – dodał. – Jak wrócił, to miał już założoną kominiarkę i rękawiczki, a w ręku nóż – przekazał świadek ataku.

– Zaatakował jedną dziewczynę i kolegę, który siedział obok mnie – zrelacjonował.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CoSieDzieje
CoSieDzieje
2 miesięcy temu

14-letnia Natalia przez kilka godzin siedziała na śniegu przed sklepem w Andrychowie w Małopolsce. Tylko jeden z przechodniów zainteresował się tym, czy nastolatka potrzebuje pomocy. Przeniósł skrajnie wyziębioną dziewczynkę do sklepu. Na miejsce wezwano karetkę, ratownicy przeprowadzili udaną reanimację i przewieźli Natalię do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się jej uratować.

Okoliczności śmierci 14-latki wyjaśni prokuratura. – Do prokuratury w Wadowicach wpłynęły materiały dotyczące tej sprawy. W tym momencie są analizowane.