#Armia w formie. Dzień sportu w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu [FOTO]

27 kwietnia w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbył się dzień sportu. Hasłem tegorocznych obchodów w Siłach Zbrojnych RP jest #ArmiaWFormie.

 

– Idealnie w nasze dzisiejsze sportowe zmagania wpisuje się cytat ś.p. Arka Gołasia, którego osobiście miałem przyjemność poznać, zapadło mi szczególnie w pamięci, kiedy stwierdził, że: Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca – skomentował płk Bogusław Postek.

 

– Osobiście uważam, że sport i wojsko mają wiele wspólnych cech. Kształtowanie osobowości i charakteru to bardzo ważne obszary życia, na których nam żołnierzom szczególnie zależy. Stworzenie odpowiednich warunków do treningu oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa podczas tego szkolenia należy traktować w sposób nadrzędny. W czasie każdego instruktażu uczulam, że świadomość ta musi przyświecać organizatorowi szkolenia ale przede wszystkim szkolonym, których myślenie i zdrowy rozsadek jest w tym obszarze fundamentalny. Bezpieczeństwo w czasie szkolenia z wychowania fizycznego to również efekt dobrego wyszkolenia, wiedzy i doświadczenia. Brak tych elementów może być powodem niebezpiecznych zdarzeń na których uniknięciu tak bardzo nam zależy – dodał.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasio
Jasio
7 miesięcy temu

Fajnie się bawią za kasę podatnika. Zobaczymy jak działają kiedy nadciągnie grupa Wagnera i inni.