ARiMR. Jeszcze przez miesiąc możesz złożyć wniosek i otrzymać nawet 100 tys. zł na ochronę wód przed azotanami

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

 

Pomoc, finansowana z PROW 2014-2020, jest adresowana do rolników prowadzących chów lub hodowlę zwierząt, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed azotanami. Dotację można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych. Dotyczy to zarówno nawozów płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. W przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

O wsparcie nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub
750 stanowisk dla macior
.

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji (60 proc. – w przypadku inwestycji realizowanych przez młodych rolników). Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR. Można je również przesłać poprzez platformę ePUAP lub rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną
w placówce Poczty Polskiej.

Każdy złożony wniosek zostanie poddany ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

Więcej informacji na stronie: www.arimr.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii:
800 38 00 84.

 


 

Źródło ARiMR
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
2 lat temu

Ochrona wód przed azotynami powinna iść z nauką rolników, którzy potrafią pod osłoną nocy opróżniać szambo a później wylewać na pole. Niestety byłam świadkiem. Sąsiad mojej mamy, którego ona się boi beszczelnie śmieje się wszystkim w twarz którzy go pouczają.
Ściągał eternit z dachu i później składował na palecie długi czas bez żadnej ochrony. Czy może więcej kształcenia ludzi którzy opiekują się ziemią bo uważają ze wszystko wiedzą najlepiej i wszystko im wolno.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Teresa

Rolnicy, górnicy i księża w tym kraju mają swoje przywileje…

Roman.
Roman.
2 lat temu

Możesz sobie kupić ziemię i zostać rolnikiem. Będziesz miał takie przywileje że będziesz płacił składkę całe życie, a emeryturę dostaniesz taką jak pijaczek co siedzi pod płotem i piję.

Luk
Luk
2 lat temu
Reply to  Teresa

Ojej, zdjął eternit z dachu i składował na palecie? Naprawdę coś strasznego… Hahaha