Areszt dla podejrzanych o rozbój z bronią w okolicy kościoła farnego w Ostrołęce

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo przeciwko Mateuszowi G., Wiesławowi G. i Katarzynie B., podejrzanym dokonanie rozboju z użyciem broni pneumatycznej oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

 

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 18 kwietnia 2021 roku około godziny 19.00 obywatel Ukrainy Oleh Z. przebywał w okolicy kościoła farnego w Ostrołęce. Mężczyzna siedział na ławce, w ręku miał telefon komórkowy. W pewnym momencie podeszła do niego Katarzyna B. Zaczęli rozmawiać. Następnie wspólnie poszli do sklepu, kupili piwo i udali się za budynek pralni w okolicach rzeki Narew. Kiedy byli na miejscu podeszło do nich dwóch mężczyzn, tj. Mateusz G. i Wiesław G. Grozili pokrzywdzonemu, szarpali za ubranie, popychali go, przyparli do muru. Mateusz G. przystawił do skroni Oleha Z. przedmiot przypominający broń. Sprawcy żądali od pokrzywdzonego, aby oddał im pieniądze. Przeszukali go i zabrali mu z kieszeni spodni kwotę 100 zł. Zażądali, aby następnego dnia przyniósł im kwotę 500 zł. W tym momencie na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Policjanci znaleźli przy Wiesławie G. wiatrówkę, zaś u Mateusza G. banknot 100 zł.

 

Podejrzana Katarzyna B. początkowo nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wyjaśnienia, w których relacjonowała zaistniałe zdarzenie odmiennie od poczynionych ustaleń. Przesłuchana ponownie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia w sprawie.

Podejrzani Mateusz G. i Wiesław G. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Ostrołęce w pełni podzielił argumentację Prokuratury Rejonowej zawartą we wnioskach o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trojga podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo rozboju z użyciem broni palnej jest zbrodnią, za popełnienie której grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Gang Olsena w polskim wydaniu.