Apele Pamięci i odsłonięcie pamiątkowej tablicy w gminie Czernice Borowe

1 września na terenie cmentarzy parafialnych w Czernicach Borowych i Węgrze odbędą się Apele Pamięci związane z 84. rocznicą wybuchu II wojny światowej. W Węgrze zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.

 

Wojciech Marek Brzeziński, wójt gminy Czernice Borowe zaprasza mieszkańców do udziału w Apelach Pamięci, które odbędą się w Czernicach Borowych i Węgrze w najbliższy piątek, 1 września.

– Tradycyjnie 1 września na cmentarzach w Czernicach Borowych i Węgrze odbędą się uroczystości o charakterze patriotycznym. W trakcie tych wydarzeń, delegacje samorządu gminy Czernice Borowe, parafii, oświaty, grup rekonstrukcyjnych, strażacy oraz lokalni mieszkańcy razem oddadzą hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej ojczyzny,  oraz uczczą pamięć wszystkich, którzy polegli w czasie wojny – wyjaśnia wójt.

Apele rozpoczną się w następujących godzinach:

  • 18.00– przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Czernicach Borowych,
  • 19.00 – przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Węgrze. W trakcie uroczystości nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

 

– Niech Apele Pamięci będą momentem refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości oraz okazją do złożenia hołdu naszym bohaterom. Serdecznie zapraszamy państwa do udziału, abyśmy mogli wspólnie wyrazić naszą wdzięczność i szacunek dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla naszej wolności – dodaje wójt.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments