Aparaty powietrzne trafiły do OSP Bogate

Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatem poinformowała o zakupie czterech aparatów powietrznych MSA AUER. Nowy sprzęt znajdują się już na wyposażeniu jednostki.

 

 

Zakup trzech kompletnych aparatów powietrznych – nadciśnieniowych z butlami stalowymi, maskami i sygnalizatorami bezruchu został dofinansowany w kwocie 12 tys. złotych ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz dotacji udzielonej przez Gminę Przasnysz w kwocie 3 880,00 złotych.

Dodatkowo udało się zakupić dodatkowy aparat powietrzny MSA AUER za środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

 

– Środki w wysokości 5 000 zł dla naszej OSP były przekazane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za pośrednictwem KW PSP i wcześniejszym pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu. Łącznie ze środkami własnymi koszt zadania wyniósł 5061,45 zł – informuje OSP Bogate.

Łączna kwota funduszy pozyskanych na zakup czterech aparatów powietrznych w 2021 roku wyniosła 21 061,45 złotych.

– Sprzęt ten chroni drogi oddechowe przy wszelkiego rodzaju pożarach i innych miejscowych zagrożeniach, umożliwia działanie bezpośrednio w strefie zagrożenia zdrowia i życia. Ze względu na znaczną odległość od Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Przasnysza często to strażacy OSP są pierwsi na miejscu zdarzenia i to my jako pierwsi przystępujemy do ratowania ludzkiego zdrowia lub życia – dodaje Arkadiusz Sekuna, naczelnik OSP Bogate.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ratownik
Ratownik
24 dni temu

Brawo 👏👏👏