Anonimowy darczyńca wpłacił 1 mln złotych dla Lenki Mazur [VIDEO]

Rodzice dziewczynki dosłownie przed chwilą przekazali świetną informację. Na konto Leny Mazur na Nidzickim Funduszu Lokalnym, anonimowy darczyńca wpłacił 1 mln zł.

 

O Lence Mazur, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) jest ostatnio głośno. Dziewczynka potrzebuje terapii genowej czyli najdroższego leku świata.

Pasek na stronie siepomaga.pl zielenił się dla Lenki powoli. I trudno się dziwić. Terapia genowa, o której mowa to koszt aż 9 mln złotych. Drobniejszymi jednak i mniej drobnymi kwotami powoli udało się uzbierać większość pieniędzy. W pomoc dla Lenki zaangażowało się wielu mieszkańców powiatu przasnyskiego, w tym samorządowcy, urzędnicy, służby mundurowe, czy przedszkolaki. Kolejne zbiórki wspomagały konto dziewczynki. Dzięki dzisiejszej wpłacie do końca zbiórki potrzebny jest jeszcze ostatni milion.

 

 

– Wydarzyło się coś cudownego. Serca chyba nam wyskoczą, gdyż nie możemy w to uwierzyć. Biegniemy po końcówkę, już widać metę – poinformowali rodzice.

My dodamy, że do końca zbiórki Lena potrzebuje jeszcze ok. 1 mln złotych.

Przypominamy też o kiermaszu charytatywnym w Krasnem. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę.

 

 

ren


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo
Brawo
1 miesiąc temu

Brawo dla tego człowieka, ludzi o wielkim sercu takie czyny dają jeszcze wiarę w ludzkość. Przykre jest jednak to, że rząd nie pomaga w takich sytuacjach i takie rodziny zostają bez wsparcia. Wielki szacunek dla darczyńców i też za tą anonimowość 🙂 brawo dobro powraca pamiętajcie o tym.

lolo
lolo
1 miesiąc temu

Brawo i szacun dla darczyńcy. Lenko 3maj sie ciepło! A rodzicom życzę częstszych spokojnych dni! Dacie rade, bo wiekszosc ludzi jest tych dobrych! Pozdrawiam wszystkich..

Tuk
Tuk
1 miesiąc temu

Świetna wiadomość! Brawo dla tego człowieka! Dobro wraca ❤️

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Srtrażak Sam
Srtrażak Sam
1 miesiąc temu

dzisiaj dorżucił jeszcze 700 000 nie marudzić sypnąć po parę złotych i zakończymy akcję
wtedy będziemy dumni i będziemy świętować razem Lenką pozdrawiam STRAŻAK