Anna i Ireneusz Gajek, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krasnem zwycięzcami konkursu „Lekcje o Mazowszu”

Dwoje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krasnem otrzymało nagrodę 2500 złotych za zajęcia I miejsca w konkursie „Lekcje o Mazowszu”.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli po raz kolejny zorganizował konkurs pod nazwą „Lekcje o Mazowszu”, który jest skierowany do nauczycieli oraz osób związanych z oświatą i kulturą działających na terenie województwa mazowieckiego.

– Nauczyciele nadsyłają scenariusze zajęć, które promują Mazowsze i pokazują, że jest to region prężnie się rozwijający i nowoczesny. Lekcje prowadzone na bazie takich konspektów pomagają w budowaniu więzi lokalnych i poczucia przynależności do regionu wśród najmłodszych Mazowszan. A to jest dla nas niezmiernie ważne – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Co roku, najlepsze prace są wydawane w formie publikacji, która ma służyć jako doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Tematem przewodnim V edycji konkursu było Mazowsze w Europie oraz 17 lat członkostwa w Unii Europejskiej. W kategorii 15-18 lat, I nagroda w kwocie 2500 złotych trafiła do powiatu przasnyskiego. Zwycięzcami zostali Anna i Ireneusz Gajek, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem za scenariusz „Europejczycy z Mazowszem w sercu”.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments