Andrzejki w OSP Węgra

Andrzejki dla czterech grup tanecznych i dla grupy woklanej dzieci z terenu gminy Czernice Borowe odbyły się w OSP w Węgra. Na imprezę przybyło ponad 80 dzieci oraz rodzice.

Zaproszeni goście: Wojciech Brzeziński -wójt gminy, radni Jarosław Rutkowski, Cezary Kołakowski. W organizacje imprezy włączyli się nie tylko członkowie, wolontariusze, ale również rodzice. Dzieci podczas imprezy zaprezentowały pierwsze kroki taneczne.

Zabawy andrzejkowe, wróżby poprowadziła grupa animacyjna Live Events. Kolejne wydarzenie przed dzieciakami to kiermasz świąteczny w grudniu, gdzie będą śpiewać oraz tańczyć. Spotkanie integracyjne zostało sfinansowane przez Fundację PZU w ramach projektu ,,Przez taniec, muzykę i teatr do rozwoju ruchowo- intelektualnego dzieci”. Stowarzyszenie w okresie wakacji pozyskało dotację z konkursu „Z PZU po lekcjach” którego celem jest wsparcie inicjatyw edukacyjnych i wyrównujących szanse społeczne, kierowanych do uczniów szkół z obszarów wiejskich i małych miast (do 30 tys. mieszkańców), poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza edukacyjną ofertę szkoły. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy 353 wnioski. Dotacje otrzymało 30 organizacji, których projekty zostały najlepiej ocenione przez 3-osobową komisję konkursową złożoną z dwóch niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU.

Organizatorem „Andrzejek” było Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

Magdalena Bukowska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments