„Andrzejki” na drogach

W związku z popularnymi imieninami i imprezami andrzejkowymi policjanci na całym Mazowszu  prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Celem policyjnych działań było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, jak również uzmysłowienie uczestnikom ruchu drogowego, że jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna i często prowadzi do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń.

Na drogi Mazowsza wyjechało więcej policyjnych patroli. Apele o bezpieczną i rozsądną jazdę można było wczoraj wieczorem usłyszeć w Radiu dla Ciebie. „Andrzejkowe” działania to także uświadomienie kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich własne życie, ale również życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Warto po zabawie zakrapianej alkoholem zawsze zapewnić sobie powrót do domu z trzeźwym kierowcą. Pozwoli to uniknąć wielu nieszczęść.

I tak np. ostrołęccy policjanci podczas działań zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących. Zostali oni zatrzymani m.in. w Lelisie, Piskach, Wydmusach, Ławach oraz dwóch w Ostrołęce. Wyniki stanu nietrzeźwości wahały się od 0,7 do prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Płoccy policjanci zatrzymali pięcioro nietrzeźwych kierujących samochodami. Policjanci z radomskiej „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Na terenie powiatu ostrołęckiego doszło także do wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Miał on miejsce dzisiaj ok. godz. 1. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw, 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający samochód, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym vw. Z pierwszego pojazdu do szpitala zabrano pasażera. Jak ustalono, drugi z pojazdów miał mieć wyłączone światła, co więcej kierujący pojazdem miał w organizmie ponad promil alkoholu. Łącznie do szpitala zabrano sześć osób. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci  z Komisariatu Policji w Myszyńcu.


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments