Andrzej Mórawski najlepszym rolnikiem w powiecie przasnyskim. Drugi w województwie mazowieckim!

Mieszkający na co dzień w Golanach, gmina Przasnysz Andrzej Mórawski uzyskał w 2017 roku najlepsze wyniki i został uznany najlepszym rolnikiem w powiecie przasnyskim!

Pan Andrzej zdeklasował konkurencję pod względem efektywności pozyskiwania krowiego mleka. Informację taką przedstawili reprezentanci Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka RO Parzniew.

Uroczystość podsumowująca wyniki hodowlane za 2017 rok odbyła się w czwartek, 15 marca 2018 roku. Wzięło w niej udział w sumie kilkaset osób – rolników, prelegentów, wystawców i przedstawicieli władz. W tym gronie znalazła się również wójt Grażyna Wróblewska.

Punktem kulminacyjnym imprezy było rozdanie nagród wręczanych przez organizatorów oraz wójt gminy Przasnysz Grażynę Wróblewską. Statuetkę najlepszego hodowcy w powiecie przasnyskim odebrał Andrzej Mórawski z Golan.

Rolnik ten zajął też zaszczytne drugie miejsce w województwie mazowieckim, ponieważ jego stado osiągnęło średnią roczną wydajność od krowy wynoszącą 12 820 kg. Andrzej Mórawski jest także właścicielem sztuki, której wydajność życiowa w 2017 r. przekroczyła 100.000 kg mleka. “Stutysięcznicą” okazała się krowa w dziewiątej laktacji o nazwie Wisła 33. Jej wynik to 105 749 kg.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments