Andrzej Kordek z Obręba „Strażakiem Roku 2021”

Andrzej Kordek pochodzący z Obręba w gminie Przasnysz, funkcjonariusz KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, został uhonorowany tytułem „Strażaka Roku 2021”.

 

Pod koniec lutego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w czasie rocznej odprawy kadry kierowniczej PSP z terenu województwa mazowieckiego nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki uhonorował tytułem „Strażaka Roku” za 2021 mł. Kpt. Andrzeja Kordka, funkcjonariusza KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, który 12 maja 2021 roku w czasie wolnym od pracy był świadkiem zderzenia się dwóch samochodów osobowych w miejscowości Skrzeszew. Strażak pochodzi z naszych terenów, a dokładniej z Obręba w gminie Przasnysz.

 

– Niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia i przystąpił do udzielania pomocy. Przy użyciu łomu usunął przednią szybę samochodu, aby dostać się do osoby w pojeździe, która nie wykazywała funkcji życiowych. W celu ewakuacji, uwolnił zakleszczone pomiędzy fotelem, a kierownicą nogi poszkodowanego oraz udrożnił poszkodowanemu drogi oddechowe. Postępowanie mł. kpt. Andrzeja Kordka przyczyniło się do zapewnienia bezpieczeństwa poszkodowanemu i w znacznym stopniu ułatwiło dalsze czynności ratownicze – informuje KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments