Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce odwiedziła Przasnysz

We wtorek, 21 września, w narodowy holenderski Dzień Księcia, Przasnysz odwiedziła ambasador Królestwa Niderlandów Daphne Bergsma wraz z pracownikiem ambasady Krzysztofem Weyherem.

 

W czasie swojego pobytu pani ambasador odwiedziła m.in. Szkołę Podstawową nr 1 w Przasnyszu, gdzie wraz z uczniami poznawała sylwetki Kawalerów Orderu Uśmiechu, lepiła pierogi i degustowała tradycyjne polskie potrawy, zainaugurowała program apetyt na sport i otworzyła przed szkołą „Aleję tulipanów”.

Daphne Bergsma wspólnie z posłem Arkadiuszem Iwaniakiem oraz burmistrzem Łukaszem Chrostowskim wzięła udział w wycieczce rowerowej po mieście.

 

Spotkała się z także z kierownictwem Urzędu Miasta Przasnysz, a także starostą przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim oraz władzami Politechniki Warszawskiej.

– Wszystko wskazuje na to, że Miasto Przasnysz zainicjowało cykliczną współpracę z Ambasadą Niderlandów w Polsce. Niderlandy są największym europejskim inwestorem w Polsce – podsumował wizytę przasnyski magistrat.

 

 

 

ren

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Driver
Driver
24 dni temu

Holandia zepsuty kraj

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu
odpowiada  Driver

Byłeś? Widziałeś?

Nie wydaje mi się. Ja byłem, żałuję, że tylko kilka dni. Uśmiechnięci, tolerancyjni ludzie. Wszędzie rowerzyści, kierowcy w autach bardzo kulturalni. Zioła nie paliłem, za stary jestem… Może jeszcze kiedyś będzie okazja.

Generalnie Amsterdam i Kopenhaga to najfajniejsze stolice w Europie. Moim skromnym zdaniem.

WYZ
WYZ
24 dni temu

A w Krużewnikach Ty był :))?

Kefas
Kefas
24 dni temu

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Żony kolega z Paryża, kiedy przyjechał do nas i wybrał się rowerem po Przasnyszu, opowiadał że bardzo sympatyczni ludzie tu mieszkają i w ogóle fajnie się z nimi gada, bo znają języki. Chwalił też drogi, że takie super. Akurat tak trafił, że wszystko było git. Ja też za granicą zawsze trafiałem na spoko ludzi, zarówno miejscowych jak i Polaków, ale daleki jestem od tworzenia takich rankingów.
PS tolerancja nie kończy się na lgbt i BLM. Serio!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
odpowiada  Kefas

Ale czy ja twierdzę, że Przasnysz nie jest git?

Aleksander
Aleksander
23 dni temu

Mieszkańcy oczekuja od włodarza wizyty dużego inwestora a nie lansu i wizyt, które niczego nie wnoszą. Ilo to już lat nicnierobienia na stołku burmistrza?

Krzysztof Wesołowski
Krzysztof Wesołowski
23 dni temu

Pani ambasador w rozmowie z burmistrzem zapytała czemu nie robi nic co by pozwoliło mu wygrać drugą kadencję. Burmistrz żachnął się i zaprowadził czcigodnych gości pokazać tężnię i próg zwalniający na ulicy Mostowej. Zaprowadził też do parku. Pani ambasador patrząc na Dom Kultury, smutno pokiwała głową i powiedziała, że na tym budynku najlepiej widać okrucieństwo wojny i pytała czy pozostawienie ruiny ma być przykładem dla przyszłych pokoleń? Pan burmistrz nie podjął tematu i zaprowadził gości by pokazać budkę z książkami a następnie wszyscy udali się by cyknąć pamiątkowe zdjęcie. Kiedy wrócił do domu p. Chrostowska, szanowna żona zapytała jak minął… Czytaj więcej »

Mateusz
Mateusz
23 dni temu

MISTRZ! Zrobiłeś mi dziś dzień 🙂