Alkohol od 21 roku życia? Kościół prezentuje nowy plan.

Nowe przepisy zaproponowane zostały przez Episkopat. Jest to Narodowy Program Trzeźwości, który ma na celu zmniejszenie liczby miejsc, w których można kupić alkohol oraz podwyższenie granicy wieku, od której napoje alkoholowe byłyby dozwolone.

Obecnie w Polsce, aby kupić alkohol wystarczy mieć skończone 18 lat. Polscy biskupi chcieliby jednak zmienić obecne przepisy, czego następstwem jest wydanie 96-stronicowego dokumentu prezentującego rozwiązania w zwalczaniu alkoholizmu i nadmiernego pijaństwa.

Jedynym z rozwiązań proponowanym przez biskupów jest zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 21 roku życia. Inne to zmniejszenie ilości miejsc, w których można kupić alkohol, ograniczenia reklamowe i marketingowe oraz podwyższenie ceny na wyroby alkoholowe. Narodowy Program Trzeźwości ma być realizowany m.in. poprzez kampanie społeczne i edukacyjne oraz zaangażowanie instytucji kościelnych, państwowych i samorządowych.

Jak wcześniej informowaliśmy, według nowych, już zatwierdzonych przepisów gminy będą mogły wprowadzić ograniczenia w sprzedaży napojów procentowych miedzy godzinami 22.00 – 6.00.

Już nie napijesz się piwa nad jeziorem!!!

red.

 

Źródło eska.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments