Alimenty natychmiastowe – rodzice samotnie wychowujący dzieci będą zachwyceni?

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło nowy projekt, który zakłada, że rodzice samotnie wychowujący dzieci będą szybciej dostawali alimenty. Alimenty natychmiastowe mają przyspieszyć trwające obecnie miesiącami wypłacanie świadczeń.

Zgodnie z projektem procedury przyznawania świadczeń mają zostać uproszczone i trwać najwyżej kilka dni, bez ustalania dochodów. Wysokość alimentów natychmiastowych będzie ustalana według uniwersalnej zasady.

Co roku będzie ogłaszana kwota przeliczeniowa, zależna m.in. od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności, która pozwoli precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie. – wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości

Na dzień dzisiejszy wysokość alimentów natychmiastowych wyniosłaby: 460 zł na jedno dziecko, 840 zł na dwoje i 1140 zł na troje. Uzyskanie świadczenia nie zamknie drogi do domagania się wyższej kwoty w zwykłym postępowaniu

Tylko w samym powiecie przasnyskim ponad 150 osób zalega z alimentami na kwotę przekraczającą 100 tys. złotych. W 2015 roku zadłużenie alimentacyjne w mieście Przasnysz przekroczyło 7,5 mln zł!!!


 

Źródło kobieta.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments