Aleksander Romasz, uczeń LO im. KEN, o krok od centralnego finału Olimpiady Matematycznej

Informacje o uzdolnionym matematycznie uczniu Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, Aleksandrze Romaszu, szkoła przekazywała już nie raz. Jego ostatnie wyniki przebijają jednak dotychczasowe osiągnięcia.

 

Aleksander Romasz jest na dobrej drodze do tego, by zakwalifikować się do finału centralnego Olimpiady Matematycznej – najbardziej prestiżowego konkursu przedmiotowego w kraju z dziedzin ścisłych.

– Dosłownie kilka dni temu przyszła informacja, że nasz Alek znalazł się w gronie 202 uczniów z całego Mazowsza, którzy awansowali do ostatniego etapu rozgrywek okręgowych. Już za dwa tygodnie, 9 i 10 lutego, odbędą się zawody drugiego stopnia, które wyłonią uczestników finału centralnego – informuje Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

– Warto podkreślić, że Aleksander Romasz jest jednym z zaledwie jedenastu uczniów spoza Warszawy, którzy awansowali do finału okręgu. Pozostałych niemal 200 uczestników rekrutuje się wyłącznie ze szkół stołecznych – przekazuje szkoła.

Informacja o tym, kto z Mazowsza awansuje do finału centralnego 75. Olimpiady Matematycznej, powinna pojawić się jeszcze w lutym. Opiekunem mistrzów matematycznych w LO im. KEN jest nauczyciel Maciej Mikulski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
24 dni temu

I to jest wiadomość! Powodzenia.