Aleksander Romasz, Janek Wiśniewski i Mateusz Soból w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

Trzech uczniów z przasnyskiego „KEN-a” zawalczyło w miniony weekend o miano najlepszych matematyków. Aleksander Romasz, Janek Wiśniewski i Mateusz Soból wzięli udział w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego zajmując wysokie lokaty.

 

W miniony weekend odbył się centralny finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną. Udział w nim wziął Aleksander Romasz, Janek Wiśniewski i Mateusz Soból, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

– Uzyskane wyniki okazały się bardziej niż przyzwoite. Szczególnie dla Aleksandra, który w gronie ponad 100 uczestników zajął 9. miejsce. Dzięki temu zdobył indywidualne wyróżnienie wręczane przez władze uczelni. O pechu może mówić Janek, który ostatecznie został sklasyfikowany tuż poza pierwszą – wyróżnioną – dziesiątką, czyli na 11. lokacie. Mateusz uplasował się w połowie stawki – relacjonuje szkoła.

Uczniów do konkursu przygotował Maciej Mikulski.

– Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. W tegorocznym finale wzięło udział 111 osób wyłonionych spośród 1320 uczniów, reprezentujących 81 szkół ponadpodstawowych. Laureaci konkursu mogą liczyć m.in. na automatyczne przyjęcie na wybrany cywilny kierunek studiów w Wojskowej Akademii Technicznej. W przypadku podjęcia studiów w WAT będą mieć również zagwarantowane stypendium naukowe oraz bezpłatne zakwaterowanie w domu studenckim podczas pierwszego roku studiów.  Dlatego, młodzi matematycy – za rok kolejna edycja konkursu – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments