Aleksander Romasz, Jan Wiśniewski i Mateusz Soból z LO im. KEN w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

Dobre wieści napłynęły z Warszawy do Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Troje uczniów znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego.

 

„I znowu mamy dobre informacje z polu zmagań edukacyjnych. Tym razem napłynęły one z Warszawy, a konkretnie z Wojskowej Akademii Technicznej. Od dobrych kilku lat ta prestiżowa uczelnia organizuje Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego. A że jest to nasza partnerska szkoła wyższa – wprost nie wypada, żeby nasi uczniowie nie brali udziału w tej rywalizacji. I jak na razie jest bardzo, bardzo dobrze – informuje Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

W tym roku trzej uczniowie szkoły: Aleksander Romasz z klasy 3A oraz Jan Wiśniewski i Mateusz Soból z klasy 4A awansowali do finału tego konkursu. „Przasnyscy licealiści znaleźli się w doborowym gronie – są w grupie nieco ponad stu osób, które znalazły się w finałowej rywalizacji. Ta czeka ich równo za dwa miesiące” – dodaje szkoła.

 

Do konkursu przygotowuje uczniów nauczyciel Maciej Mikulski.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
13 dni temu

Gratulacje

Mirosław
Mirosław
12 dni temu

Gratulacje dla uczniów i nauczyciela. 👍👋

przasnyszanka
przasnyszanka
12 dni temu

Mateusz zawsze byłeś Mocarz w tej dziedzinie . Brawo!

.