Alarmy bombowe w Jednorożcu i Przasnyszu

Dziś, przed godziną 8.00 do dwóch placówek oświatowych na terenie powiatu przasnyskiego wpłynęły informacje o podłożonym ładunku wybuchowym. Oba zgłoszenia na szczęście okazały się fałszywe.

 

Dziś rano, do wielu szkół w całym województwie mazowieckim wpłynęły wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych. E-maile w godzinach porannych dotarły do Ciechanowa, a także do Zespołu Szkół Powiatowych w Jednorożcu oraz Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu.

Jak poinformował nas Tomasz Łysiak, komendant Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu są to tak zwane emaile kaskadowe, które już nie pierwszy raz pojawiły się na naszym terenie. Wcześniej podobne wiadomości wpłynęły do przasnyskiego szpitala, Urzędu Skarbowego, Sądu Rejonowego, Prokuratury, czy też szkół i przedszkoli.

 

– Informacja nie została potwierdzona w obydwu przypadkach. Będzie toczyć się postępowanie tej sprawie – informuje komendant.

W Jednorożcu dyrektor szkoły zarządził ewakuację, w której udział brało ponad 700 osób. Zabezpieczali ją strażacy z jednostki OSP Jednorożec, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz ZRM Jednorożec.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments