Aktywny weekend żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego

Uroczystość patriotyczna i promocja Wakacji z wojskiem – dla żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, miniony weekend był bardzo aktywny.

 

5 lipca Wojskowa Asysta Honorowa uczestniczyła w uroczystości patriotycznej poświęconej śp. por. Wacławowi Grabowskiemu ps. Puszczyk – dowódcy ostatniego patrolu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego działającego na terenie północnego Mazowsza.

– To właśnie w dniu 5 lipca 1953 roku w miejscowości Niedziałki zginął cały siedmioosobowy oddział por. Grabowskiego okrążony przez ponad 1300 funkcjonariuszy UB-KBW. To cykliczne wydarzenie, wpisane na stałe do naszego wojskowego kalendarza pokazuje, że pamięć o bohaterach jest wiecznie żywa, bo tak jak mawiał jeden z ojców naszej niepodległości, marszałek Józef Piłsudski: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium – komentuje dowódca Ośrodka – płk Bogusław Postek.

Żołnierze aktywnie promowali również akcję pn. Wakacje z Wojskiem w ramach święta 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz biegu pn. Pogoń za Jednorożcem.

– Projekt wakacyjnej służby, który jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat ma on na celu zwiększenie potencjału rezerw osobowych a także promocję służby wojskowej. W przasnyskim Ośrodku już 19 sierpnia br., pięćdziesięciu ochotników rozpocznie swoją przygodę z wojskiem w ramach tegoż projektu. 27 – dniowe szkolenie pozwoli nabyć unikalne zawodowe i życiowe doświadczenie. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim wybierając odpowiednią dla siebie formę służby wojskowej. Serdecznie zachęcam do podjęcia tego wyzwania!” – dodaje dowódca 2. ORel.

Ustawa o obronie Ojczyzny wprowadziła nowy rodzaj służby wojskowej – dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. To forma służby wojskowej skierowana dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do Sił Zbrojnych RP.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments