Aktywny weekend zawodników KS Przaśnik Przasnysz. Pobiegli w Myszyńcu, Spychowie i wokół jeziora Wigry
To był bardzo aktywny weekend dla członków Klubu Sportowego Przaśnik Przasnysz. Mimo lejącego się z nieba żaru, wystartowali w kilku imprezach biegowych.
W sobotę, 24 sierpnia klubowi zawodnicy KS Przaśnik Przasnysz wzięli udział w Biegu Miodobrania Kurpiowskiego na dystansie 10 km. W biegu wzięło udział 180 biegaczy.
– Zawodnicy zostali przewiezieni do Myszyńca, gdzie miał miejsce start biegu, natomiast meta znajdowała się w urokliwym miejscu, w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie – relacjonują.
Wyniki Biegu Miodobrania Kurpiowskiego dla zawodników KS Przaśnik:
- Rafał Smoliński – 2. miejsce – Open – czas: 34:22
- Maciej Kacprzak – 11. miejsce Open i 1. miejsce w kategorii wiekowej M20 – czas: 39:57
- Krzysztof Niksa – 18. miejsce Open i 3. miejsce w kategorii wiekowej M50 – czas: 41:55
- Edwin Stechiewicz – 5. miejsce w kategorii wiekowej M20 – czas: 43:39
- Marek Majdowski – 5. miejsce w kategorii wiekowej M50 – czas: 46:28
- Renata Majdowska – 3. miejsce w kategorii wiekowej K40 – czas: 47:15
- Daniel Kiełek – 6. miejsce w kategorii wiekowej M20 – czas: 50:12
- Karol Żuchniewski – 33. miejsce w kategorii wiekowej M30 – czas: 1:03:16
- Edyta Sobierańska – 4. miejsce w kategorii wiekowej K50 – czas: 1:03:26.
Tego samego dnia odbył się także Maraton Wigry. Wystartował w nim Zdzisław Błażejewski. – Warunki pogodowe były bardzo trudne do pokonania dystansu maratońskiego – 42 km – upał ponad 30 stopni. Jednak nasz zawodnik przyzwyczaił nas do nietuzinkowych biegów i tym razem dystans maratonu Wigry pokonał w czasie: 7:08:55. Gratulujemy – relacjonuje klub.
W niedzielę, 25 sierpnia z kolei, zawodnicy pobiegli w Półmaratonie Spychowskim Tropem Niedźwiedzia & Dycha Juranda.
Wyniki zawodników KS Przaśnik – 21 km:
- Rafał Smoliński – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej – czas: 1:24:01
- Krzysztof Niksa – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii wiekowej M50 – czas: 1:44:47
Wyniki Dychy Juranda – 10 km:
- Maciej Kacprzak – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej – czas: 46:27
Wyniki Piątki Jagienki – 5 km:
- Krystian Sobieraj – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej – czas: 22:27
- Tomasz Sobieraj – 15. miejsce w klasyfikacji generalnej – czas: 28:38
j.b.
A gdzie jest Czopek, czyżby spadek formy?
Stopił się.
Kurpiowska Kraina jest w Wydmusach a nie w Wykrocie