„Aktywny senior – zdrowy senior” – wyjatkowe zakończenie projektu w Bogatem [FOTO]

We wtorek, 28 czerwca w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem odbyło się podsumowanie projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”.

 

Program „Aktywny senior – zdrowy senior” był realizowany przez osoby starsze, należące do Klubu Senior Plus z Bogatego, od 3 stycznia do końca czerwca tego roku.

Przez pół roku mieszkańcy gminy Przasnysz brali udział w warsztatach teatralnych, wokalnych, kulinarnych oraz rękodzielniczych. Dodatkowo aktywnie uczestniczyli w zajęciach „zdrowy kręgosłup”, spotkaniach z psychologiem oraz zajęciach komputerowych. W ramach projektu seniorzy pojechali do teatru, a na zakończenie zorganizowali spotkanie pod nazwą „Dzień Tradycji”, które miało na celu przybliżenie uczestnikom tradycji i zwyczajów, niegdyś celebrowanych na terenie gminy Przasnysz. Na scenie swoje talenty wokalne oraz teatralne zaprezentowali seniorzy z Klubu Senior Plus oraz uczestnicy zajęć w świetlicy wiejskiej w Karwaczu. Na zakończenie w ramach wcześniejszych warsztatów kulinarnych przygotowano dla wszystkich degustację tradycyjnych polskich potraw.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Grazyna
1 miesiąc temu

Aż miło poczytać pooglądać zdjęcie .Zazdroszczę seniorom Gminy Przasnysz organizatorów i ich zaangażowania. dla. waszego dobrego samopoczucia .Gratulacje.