„Aktywny senior – zdrowy senior” – trwają zajęcia integracyjne w gminie Przasnysz

Seniorzy z gminy Przasnysz uczestniczą w zajęciach integracyjnych, warsztatach teatralnych i wokalnych w ramach projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”.

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem realizuje projekt pod nazwą „Aktywny senior – zdrowy senior”, który jest finansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach programu „Generacja 6.0.”.

Głównym celem zadania jest  przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu, poszerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności, poprawa sprawności ruchowej oraz rozwój pasji i zainteresowań kulturalnych osób 60+ .

 

Uczestnikami zajęć są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zamieszkujący teren gminy Przasnysz. W ramach zadania seniorzy uczestniczą w zajęciach „zdrowy kręgosłup”, integracyjnych, warsztatach teatralnych i wokalnych.

– Zaplanowano jeszcze  warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, spotkania z psychologiem, wyjazd do teatru. Projekt zostanie zakończymy w czerwcu spotkaniem, na którym seniorzy zaprezentują zdobyte na warsztatach umiejętności. Będą występy wokalne, spektakl, prezentacja multimedialna, wystawa prac plastycznych oraz degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczestników projektu – informuje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments