Aktywne wakacje seniorów z Bogatego

Klub Senior+ w Bogatem realizuje wiele programów. Jego uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, spotkaniach z psychologiem, a także zajęciach sportowych.

 

Dodatkowo seniorzy spotkali się z Elżbietą Szypulską, pracownikiem Urzędu Gminy. Urzędniczka opowiedziała im o spisie powszechnym.

– Seniorzy, którzy nie dokonali jeszcze tego obowiązku mogli zrobić to właśnie na tym spotkaniu – poinformował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Do października będą trwały warsztaty teatralne, które odbywają się w ramach działania „Spotkania z pracownikami jednostek samorządu terytorialnego”.

Na początku sierpnia seniorzy spotkali się z Joanną Hull, zastępcą dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu.

– Seniorzy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności mogą skorzystać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowania dotyczą uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i barier technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny oraz przedmioty ortopedyczne – dodał GOPS w Przasnyszu.

 

W poniedziałek, 16 sierpnia seniorzy zaprosili do siebie przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrzankowa, które poprowadziły warsztaty kulinarne.

– Zaproszone panie wraz z chętnymi seniorami wspólnie przygotowali danie obiadowe, które następnie razem skosztowano. Cisza przy stole świadczyła o tym, że smakowało bardzo – podsumowali.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments