Aktywne Panie z Jednorożca

5 grudnia 2016r. w Szwelicach gmina Karniewo przedstawicielki Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich z  Jednorożca wzięły udział w spotkaniu podsumowującym projekt „Śladem wspomnień kulinarnych – diagnoza oraz partycypacyjny charakter prac nad rejestracją zidentyfikowanego produktu tradycyjnego” realizowanego na terenie powiatów ostrołęckiego, makowskiego, przasnyskiego współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

aktywne

W ramach realizowanego projektu grupa aktywnych Pań z Jednorożca podjęła się wspólnej pracy nad rejestracją na Liście Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi lokalnego produktu pn. „Jednorojski Malón –  zupa z dyni z Jednorożca”. Obecnie organizacja oczekuje na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi związaną z zamieszczeniem naszego lokalnego specjału na liście Produktów Tradycyjnych.

Na konferencji przedstawiciele stowarzyszeń z Jednorożca, Szwelic  oraz Lipianki  prezentowały  swoje dotychczasowe osiągnięcia. Relację z  działalności Jednorożeckiego Stowarzyszenia ciekawie zaprezentowała Pani Marianna Jakończyk.
Podczas konferencji odbyła się również prelekcja przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pt. „Produkty tradycyjne północnego Mazowsza-przykłady dobrych praktyk”, która wyczerpująco przybliżyła uczestnikom temat związany z lokalnymi produktami.

Spotkanie to niewątpliwie było czasem uroczystego podsumowania wcześniejszych działań, ale była to również okazja do wymiany dotychczasowych doświadczeń w tym temacie pomiędzy organizacjami.

Gratulujemy Paniom dotychczasowych osiągnięć w tym zakresie i czekamy z niecierpliwością na werdykt dotyczący „Jednorojskiego malóna”,  który to z pewnością przyczyni się do promocji uroków kulinarnych i terenu naszej gminy.

źródło: UG Jednorożec

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments