Akcja „Żołnierska Pamięć” w 2. ORel Przasnysz [FOTO]

Tydzień poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych to szczególny czas dla żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

 – W ramach tegorocznej akcji Żołnierska Pamięć poleciłem wydzielić kilka zespołów żołnierzy, którzy w okresie poprzedzającym to szczególne święto zaangażowani byli w uprzątnięcie blisko pięćdziesięciu miejsc spoczynku żołnierzy walczących na frontach wszystkich walk o wolną i niepodległą Polskę. Byliśmy obecni m.in. w Przasnyszu, Węgrze, Czernicach Borowych, Krzynowłodze Małej, Krzynowłodze Wielkiej, Chorzelach, Karwaczu, Jednorożcu, Krasnem, a nawet na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach. Troska o miejsca pamięci i groby tych, którzy odeszli na wieczną służbę jest naszym obowiązkiem. To również sposób na wyrażenie szacunku i oddanie hołdu poległym.” – podsumował tegoroczną akcję płk Bogusław Postek.

 

Akcja Żołnierska pamięć jest organizowana co roku. Uczestniczą w niej jednostki wojskowe wszystkich rodzajów sił zbrojnych, centra szkolenia i uczelnie wojskowe. W okresie poprzedzającym 1 listopada żołnierze odwiedzają cmentarze, sprzątają groby i zapalają znicze. Kładą kwiaty na mogiłach weteranów wojennych oraz swoich kolegów, dowódców i patronów jednostek.

 

 

 

Źródło 2.ORel
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Pamięć dla człowieka jest wszystkim, naprawdę Pamięć to tożsamość Pamięć to ty