Akcja #sadziMY po raz kolejny w Przasnyszu. Przyłącz się i odbierz darmową sadzonkę

Odbierz i posadź otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie będziesz mógł się nimi opiekować – zachęca do udziału w akcji Nadleśnictwo Przasnysz.

 

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają również najbardziej ekologicznego surowca – drewna – tworząc domy również dla nas.

Nadleśnictwo Przasnysz również w tym roku przyłącza się do zainaugurowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z małżonką, akcji #sadziMY. Sadzonki rozdawane będą w dniach 29-30 września w godzinach od 9.00 do 15.00 przed biurem Nadleśnictwa Przasnysz przy ul. Zawodzie 4.

 

– Akcja ta skierowana jest do wszystkich obywateli i ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. W ramach akcji, Lasy Państwowe zapewniają udostępnienie bezpłatnych sadzonek. Ideą akcji jest zachęcenie społeczeństwa do sadzenia drzewek na gruntach poza zarządem PGL LP, najczęściej na gruntach stanowiących prywatną własność – informuje Nadleśnictwo Przasnysz.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat
Pasjonat
2 miesięcy temu

Proponuje, aby nasi miejscy ekolodzy, gdzieś zasadzili drzewa, bo zieleni im podobno brakuje.