Akcja sadzenia drzew w Przasnyszu odwołana. Znamy przyczynę

W najbliższy poniedziałek, 13 marca uczniowie LO KEN, w ramach obchodów 100-lecia szkoły planowali zasadzić w przestrzeni miejskiej 100 drzew. W ostatniej chwili przedsięwzięcie zostało odwołane.

 

Wiemy już, że pomysł uczczenia zacnego jubileuszu nie zostanie na razie zrealizowany. Wszystkiemu winna jest pogoda, która zamiast rozświetlać świat wiosennymi promieniami słońca, zafundowała nam późny atak zimy i opady śniegu. Dyrektor LO zadecydował, że w trosce o zdrowie uczniów oraz trwałość nasadzeń akcja odbędzie się w późniejszym terminie, najprawdopodobniej dopiero w kwietniu.

Zaproponowana przez urząd miasta lokalizacja 100 drzew na 100-lecie LO im. KEN przedstawia się następująco:

 

  • boisko „Wembley” – klon jawor – 15 szt.; dąb szypułkowy – 15 szt.; grab – 15 szt.;
  • parking przy ul. Joselewicza (od strony rzeki) – brzoza 15 szt.;
  • park im. Stefana Cieleckiego ps. „Orlik” – buk- 15 szt.;
  • plac zabaw przy ul. Tuwima – lipa drobnolistna – 5 szt.; jarząb pospolity – 10 szt.;
  • siłownia przy ul. Wiejskiej – lipa drobnolistna – 5 szt. jarząb pospolity – 5 szt.

 

Przypomnijmy, że nasadzenia zostaną zrealizowane w ramach ekologicznego projektu „dalEKOwzroczne”. Koordynatorką działań z ramienia przasnyskiego liceum jest Zuzanna Żmijewska, uczennica klasy III o profilu humanistycznym, która wraz z pięcioma innymi uczestniczkami z całego kraju przystąpiła do olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
1 rok temu

Bardzo chwalebna inicjatywa, zachęcam władze miasta też do zorganizowania podobnych inicjatyw. Miejsc do nasadzeń w mieście jest dużo, i na pewno niskim kosztem można zmienić wygląd miasta w bardziej przyjazne człowiekowi.

Brzoza
Brzoza
1 rok temu
Reply to  Spostrzegawczy

Tylko proszę mi wytłumaczyć po co takie pokraczne inicjatywy zamiast profesjonalnych nasadzeń? Wystarczyłoby też zorganizować mieszkańców którym zieleń nie przeszkadza, każdy kto by się zgłosił miałby na pewno większe pojęcie o sadzeniu drzew niż urzędnik. Posadzą i za chwilę będą wycinać. Poczytaj urzędniku o alergenach pyłku brzozy.

Mike
Mike
1 rok temu
Reply to  Brzoza

A poza tym – kto sadzi brzozy nad rzeką….

Brzoza
Brzoza
1 rok temu

Brzóz się w mieście nie sadzi bo to ALERGEN. Wy, urząd miasta, jesteście jak dzieci, wszystkiego was trzeba uczyć. Przeczytajcie może jakąś książkę zanim coś zrobicie.

xyz
xyz
1 rok temu
Reply to  Brzoza

Większość roślin to alergeny xDDD Może czas się wybrać do alergologa zamiast wylewać swoje żale?