Akcja „Paczka na Kresy” w ZSP Chorzele

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Paczka na Kresy”. Akcja skierowana jest do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski.

 

Akcja polega na zbiórce żywności i darów, przeznaczonych na świąteczne paczki oraz przekazaniu ich rodakom przebywającym na Litwie i Łotwie. Jest również okazją, „żeby naszym rodakom zmuszonym przez historię do życia poza granicami swojego kraju, cierpiącym z powodu tęsknoty za ojczyzną i bardzo często z powodu niedostatku, pomóc w sposób materialny, a także pokazać, że o nich pamiętamy i jesteśmy z nimi solidarni”.

Organizatorami akcji są: Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

– Jak co roku ZSP im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach przyłączył się do udziału w inicjatywie „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej”. Dziękujemy bardzo uczniom, nauczycielom i pracownikom za udział w tej szlachetnej akcji! – informuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments