Akcja „Łączymy na święta” w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przasnyszu

Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej widząc samotność i odosobnienie pacjentów szpitali, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej czy seniorów, którym dostarczają ciepłe posiłki, postanowili po raz kolejny zorganizować dla nich łączenie z bliskimi za pomocą Internetu.

 

Pierwszą edycję projektu „Łączymy na święta”, 5. Mazowiecka Brygada Obrony zorganizowała przed świętami Bożego Narodzenia, teraz przed Wielkanocą, terytorialsi znów sprawili, że osoby chore, starsze i samotne, które z różnych powodów przebywają w izolacji bez kontaktu ze swoimi bliskimi będą mogli z nimi porozmawiać za pomocą łącza internetowego. Akcja rozpoczęła się wczoraj. Żołnierze wyposażeni w sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i laptopów zorganizowali pierwsze łączenia z Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie (pow. mławski), gdzie chętni pensjonariusze mogli porozmawiać z bliskimi. Dziś akcja łączenia z bliskimi odbywa się w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przasnyszu.

 

Projekt adresowany jest do seniorów przebywających na oddziałach szpitalnych, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, którzy muszą pozostać w izolacji ze względu na obecną sytuację sanitarno – epidemiologiczną.  Zasady udziału w projekcie są proste, wystarczy, że kierownictwo danej placówki skontaktuje się z brygadą i zgłosi akces uczestnictwa. W 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej powstały specjalne grupy żołnierzy, którzy z zachowaniem wszelkich norm i zasad reżimu sanitarnego odwiedzają pacjentów, pensjonariuszy a także osoby starsze i samotne. Za pomocą tabletów i laptopów organizują wideo rozmowę z bliskimi.

Kontakt z drugą, bliską osobą jest dla tych ludzi bardzo cenny szczególnie teraz, kiedy przez tak długi czas przebywają w izolacji bez możliwości rozmowy i zobaczenia się z najbliższymi.  W czasie Świąt, które w normalnych warunkach każdy spędza w gronie najbliższych przy wspólnym stole, samotność tym bardziej może doskwierać.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
3 lat temu

Mieszkańcy DPS-ów zostali zaszczepieni w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień, w okresie od 18 do 22 stycznia. Drugą dawkę mieli przyjąć w lutym. Skąd zatem obowiązek izolacji z bliskimi? Czyżby szczepionki nie chroniły przed chorobą? Po co te szczepienia? Koncerny zarabiają, a ludzie dalej siedzą w zamknięciu. O co tu chodzi?